Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, pomiędzy Gdynią a Władysławowem położone jest około 11-to tys. miasteczko powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII stulecia, a już w I-szej połowie stulecia XIII-tego dostał statut miasta. Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, ba nawet król Szwedzki oraz naturalnie Prusacy i Polacy.

Nie dziwi więc iż, w mieście spotkamy wiele zabytków: barokowy, ryglowy szpital dla ubogich – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół św. Piotra i Pawła z XIII-tego stulecia (kościół ten jest celem tradycyjnej pielgrzymki rybaków łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX wieku z XIX-wiecznym ratuszem. Co więcej, w mieście natknąć się można na specyficzne dla tego obszaru domy szachulcowe.
Puck to niewątpliwie cel wyjazdów urlopowych wielu naszych rodaków. Kusi ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami, miejscowym molem, malowniczym portem rybackim i jachtowym. Zważywszy na lokalizację nad zat. Pucką – najdogodniejszym w Polsce miejscem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu – tutejsze plaże obfitują w barwne żagle i latawce. Można w tej okolicy także podziwiać imponujące jachty pływające po zatoce Puckiej, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej. Oczywiście w Pucku i jego sąsiedztwie wyznaczonych jest dużo szlaków do turystyki pieszej i rowerowej.
Urlopowicze wybierający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich rozmaita baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary oraz budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Równie różnorodna jest baza noclegowa. Wyrafinowane apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki letniskowe nad morzem jak i tanie kwatery prywatne – to wszystko składa się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem