Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Ostrowo

Ostrowo

Między Jastrzębią Górą na wschodzie oraz Karwią na zachodzie położona jest, licząca w przybliżeniu 500 stałych mieszkańców, wieś Ostrowo.
Okolica położonego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była niegdyś często zalewana i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też określenie miejscowości (ostrów – wyspa).

Mimo że do plaży jest około 1 km, to wyznaczone są w tej okolicy 2 strzeżone letnie kąpieliska. Plaża z kolei jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Dodatkowego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.
Ostrowo to oaza spokoju, blisko dużych ośrodków wypoczynkowych – Jastrzębia Góra (ok 4 km), Władysławowo (ok 10 km). Z tego miejsca niedaleko też na Mierzeję Helską czy do pełnego atrakcji Trójmiasta. Miejsce to przypadnie do gustu amatorom przyrody. Umieszczono tutaj rezerwat „Bielawskie Błota” – nazwa wywodzi się od białego puchu wełnianek, w dużych ilościach kwitnących tutaj rok rocznie w maju. To miejsce, w którym zatrzymują się liczne gatunki ptaków w czasie swych wędrówek – na przykład żurawie. Wytyczone są tu również dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.
W wiosce Ostrowo pielęgnuje się również kaszubskie tradycje, nazwy pensjonatów, barów mają kaszubskie nazwy, w noc świętojańską płoną sobótkowe ognie, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – spotkać można gromady kolorowych kaszubskich przebierańców.
W sezonie wakacyjnym przebywa tu około 2 tysięcy turystów. Żeby zaspokoić ich potrzeby działa w tym miejscu dużo barów, smażalni i punktów małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to rozmaita propozycja: ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje w Ostrowie.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem