Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Mazowsze

Mazowsze to historyczna kraina położona w centrum Polski, w środkowym biegu Wisły. To tu znajduje się nasza stolica, tędy płynie Wisła, tutaj chce przybyć każdy Polak choć raz w swoim życiu.

Na nadzwyczajną uwagę zasługuje Płock – historyczna stolica Mazowsza, które status miasta otrzymało już w 1237 roku. Znajduje się tutaj multum zabytkowych kościołów, kamienic, mostów pochodzących z przeróżnych okresów państwa polskiego. Na wspomnienie zasługują także – Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Nowy Dwór Mazowiecki, Radom, Warka i naturalnie – Warszawa z niezliczonymi atrakcjami turystycznymi i rekreacyjnymi, która atrakcją jest i sama w sobie.

Tu każdy odkryje coś interesującego – zarówno miłośnicy przyrody, jak i miłośnicy nowoczesności. Ci pierwsi podziwiać będą mazowieckie parki i zbiorniki wodne. W woj. mazowieckim jest jeden park narodowy – Kampinoski Park Narodowy. Dodatkowo mamy Bolimowski Park Krajobrazowy, Brudzeński Park Krajobrazowy, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Kozienicki Park Krajobrazowy czy Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Czesława Łaszka. Chociaż Mazowsze to nie Mazury, to i tu znajdują się np Pojezierze Gostynińskie (jeziora: Jezioro Białe, Lucieńskie, Zdworskie) oraz największy zbiornik na Mazowszu – Zalew Zegrzyński.

Fanów historycznych zakątków, zamków, pałaców, zapraszamy do Ciechanowa, Chlewiska, Czerska, Dłużewa, Leszna, Jabłonnej – bowiem tam znajdują się najbardziej monumentalne zabytki. W Warszawie za to znajdziemy najwięcej muzeów – Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Kolejnictwa czy Muzeum Narodowe – to jedynie niektóre z nich.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem