Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Łeba

Łeba

Jeżeli rozważamy modne kurorty nadbałtyckie, bez wątpienia w tym zestawie będzie Łeba. Miasto Łeba zlokalizowane jest między dwoma jeziorami mniejszym Sarbsko oraz większym Łabsko, a brzegiem Bałtyku. Ostatnio, w 2007 roku, niespełna 4-tys. miejscowość świętowała 650-lecie nadania praw miejskich, miasto to również siedziba władz gminnych.

Na zachód od Łeby rozpościera się Słowiński Park ze słynnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Łabsko i Gardno. W kierunku wschodnim od miejscowości podobnie ochrania się naturę – w 1976 roku został zorganizowany Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z zalesionymi wydmami.
W miejscowości z tak długą historią łatwo natknąć się na zabytki – na przykład z nieomalże wiek młodszą szkieletową wieżą. Na lewym brzegu rzeki Łeba podziwiać można szczątki murów wcześniejszego, gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja z czternastego wieku.
Lecz zabytki to nie główna przyczyna odwiedzin tłumów urlopowiczów co roku. Jest nią Bałtyk i plaża z wieloma atrakcjami. Łeba to ponad 10 kilometrów rozległych, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. Latem urządzane są w tej okolicy 2 duże strzeżone kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, że każdy odszuka coś dla siebie – ludne, kolorowe fragmenty, jak i prawie że puste, dzikie plaże.
Łeba to też miejsce czynnego wypoczynku. Warto tu wybrać się na przechadzkę jednym z ustalonych tras: południowej, spacerowej lub północnej – wiodą one przez malownicze tereny, zwłaszcza do parku narodowego bądź dookoła okolicznych jezior. To miejsce znają też windsurferzy – odbywają się tu mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa razem z wypożyczalnią sprzętu. Są w tej okolicy również szlaki dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich urlopowiczów zapraszają statki wycieczkowe oferujące rejsy po jeziorze Łabsko i Bałtyku.
Łeba to niewątpliwie ludny kurort, ze wszelkimi tego konsekwencjami. Odszukamy w tym miejscu bez liku wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kafejek, potężną ilość punktów pamiątkarskich i różnorodną bazę turystyczną. Apartamenty, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery oraz pokoje w Łebie. Jest w tym miejscu wszystko o czym tylko urlopowicze zamażą.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem