Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Latarnia Morska Stilo

Latarnia morska Stilo

Jedną z atrakcji w pobliżu Łeby jest odległa tylko o 12 km w kierunku wschodnim wysoka na ponad 33 metry, latarnia morska Stilo w miejscowości Osetnik. Dotrzeć można tu nawet pieszo, wiedzie tam czerwony, północny, nadmorski szlak z Łeby.

Latarnia ta pochodzi z początków XX w. oraz jako jedna z dwóch w naszym kraju jest całkowicie metalowej konstrukcji. Postawiona jest ze staliwowych płyt skręcanych śrubami – łączenie widać po wejściu do budynku. Co ciekawe, wieża latarni (o szesnasto – bocznej podstawie) znajduje się na wierzchołku wydmy, odległej około 1000 metrów od brzegu morskiego, a nie jak większość innych latarń blisko morza. Charakterystyczne jest też trójbarwne malowanie latarni – dół latarni jest czarny, środek biały, a wierzchołek czerwony. Latarnię w Osetniku można zwiedzać.
Wypoczywając w pobliżu miejscowości Łeba, albo w samej Łebie warto udać się do Osetnika i zwiedzić latarnię Stilo. Zaś pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Łebie znajdziesz pod adresem: www.leba.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem