Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Kotlina Kłodzka

Kotlina KłodzkaKotlina Kłodzka to niecka w obrębie Sudetów Środkowych oraz Wschodnich. Kotlinę osłaniają: Góry Sowie, Bardzkie, Stołowe (Szczeliniec Wielki 919 metrów), Orlickie (Orlica 1084 metrów), Bystrzyckie (Jagodna 978 metrów) i Masyw Śnieżnika (Śnieżnik 1425 metrów) we wschodnich Sudetach. Cały ten obszar to historyczna Ziemia Kłodzka.

Bezspornie najciekawsze są Góry Stołowe – to jedyne w Polsce góry o budowie płytowej. Masyw Gór Stołowych jest niezwykle charakterystyczny – to górujący nad sąsiedztwem (około 300 metrów) płaski obszar, opadający skalistymi, wysokimi zboczami. W tym obszarze utworzono Park Narodowy Gór Stołowych.

Na Ziemi Kłodzkiej działa pięć uzdrowisk: Kudowa Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Długopole-Zdrój i Lądek-Zdrój. Czynne są tu dwa kompleksy narciarskie – Czarna Góra (Masyw Śnieżnika) a także Zieleniec (dzielnica Dusznik) – śnieg potrafi leżeć tu nawet do 150 dni w roku. Oprócz tego, jest tutaj niemało atrakcji turystycznych: osobliwa Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa), Wambierzyce z Sanktuarium Maryjnym, kalwarią i ruchomą szopką, Twierdza Kłodzko, Krzywa Wieża w pobliskich Ząbkowicach Śląskich, jak i same zabytkowe miasta: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Polanica-Zdrój, Duszniki oraz Kudowa.Zapraszamy do Ziemi Kłodzkiej, nie tylko do jednego z sanatorium!

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem