Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Chałupy

Chałupy

Popularna miejscowość urlopowa Chałupy leży na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 r., jakkolwiek sama wieś ma dłuższą historię.

Dwa lata później wybudowano poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Hel i Władysławowo. Stopniowo, dawna osada rybacka zaczęła przekształcać się w modny kurort nadmorski.
Obecnie Chałupy to nade wszystko modny ośrodek windsurfingu i kitesurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to kapitalne wprost miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto natomiast posiada już spore umiejętności w tych dziedzinach może sprawdzić się na otwartym morzu. Funkcjonuje tutaj mnóstwo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, przeto każdy zdoła spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. Dodatkowo, co roku, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to również, albo nade wszystko, plaża oraz związane z nią kąpiele słoneczne i morskie. Przy ulicy Bosmańskiej, latem działa strzeżone kąpielisko. Wczasowiczów wita czysta, piaszczysta oraz szeroka plaża, na której nie ma tłoku. Nieopodal wioski znajduje się plaża naturystów, którą pod koniec lat 80-tych szlagierem „Chałupy welcome to” rozsławił Wodecki.
Jeżeli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując wakacje, może zaintrygują Cię Chałupy? Baza gastronomiczna i turystyczna jest tu na tyle obfita, że każdy powinien wyszukać coś co przypadnie jemu do gustu.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem