Białogóra noclegi, atrakcje turystyczne, informacje, wczasy. Zapraszamy do Białogóry.

Bieszczady

Bieszczady to kultowy kierunek ucieczki od zgiełku cywilizacji. Są najsłabiej zagospodarowanymi i zamieszkałymi górami w Polsce. Refleksję wywołują znaki dawnych epok: zarośnięte obszary po starych wsiach, dawne bojkowskie cerkiewki oraz wyludnione hale po PGR-ach. To jedyny tak ogromny teren w kraju, gdzie udało się przywrócić pierwotny, naturalny przyrodniczy wygląd. W żadnym innym miejscu w Polsce, człowiek nie staje tak blisko przyrody, w jej niemal pełnej, dostosowanej i bardzo namacalnej formie.

Połoniny, które są największą atrakcją przyrodniczą i turystyczną Bieszczadów, porastane są przez wiele bardzo rzadkich, chronionych roślin, przykładowo fiołek dacki, pszeniec biały. Pośród dużych ssaków najliczniej występuje tu niedźwiedź brunatny, jeleń karpacki, wilk, żbik. Symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego stał się ryś, należy on jednak do zwierząt niebywale rzadkich.

Ustrzyki Dolne, Lesko i Zagórz to trzy stare miasteczka rozrzucone między wzgórzami na południowy wschód od Sanoka, stanowią swego rodzaju bramę, przez którą wkracza się w polskie Bieszczady. Choć nie rzucające się w oczy, każde z nich ma atrakcyjną przeszłość, a na odkrycie ich piękna nie wystarczy krótki pobyt.

Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, kiedy turystów jest mniej niż latem, a las mieni się paletą przepięknych, ciepłych kolorów.Drewniana cerkiew św. Mikołaja w Hoszowie ma około 60 lat, ale jest prawdziwym arcydziełem ciesielskiego rzemiosła. Z kolei Zalew Soliński (Jezioro Solińskie) oznacza dla turystów wyborną rekreację – kajaki, żaglówki, kąpiele.

Na stronie: http://www.wczasy.net.pl/bieszczady noclegi w Bieszczadach – najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe w Bieszczadach to: Solina, Polańczyk, Wołkowyja – nad Zalewem Solińskim – oraz Cisna, Wetlina, Zatwarnica i Ustrzyki Górne.

Polecamy

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem